Kto jak kto, ale na pewno bibliotekarze dostrzegają znaczenie ilustracji w książkach. Do 31 maja 2023 r. czekamy na: opisy, relacje, scenariusze i przemyślenia z organizowanych działań w bibliotece, które prosimy nadsyłać na adres: poradnikbibliotekarza@wp.pl. Zdjęcia są mile widziane. Najoryginalniejsze, najbardziej ciekawe pomysły zostaną nie tylko opublikowane w „Poradniku Bibliotekarza”, ale również nagrodzone książkami Wydawnictwa Naukowego i Edukacyjnego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Redakcja „Poradnika Bibliotekarza”Redakcja „Poradnika Bibliotekarza” ogłasza konkurs ILUSTRACJA – KONTAKT ZE SZTUKĄ
Zdają sobie sprawę, że mogą one pełnić wielorakie role: zdobniczą, interpretacyjną (wyjaśniającą treść, np. w podręcznikach i encyklopediach), ekspresywną (w utworach fabularnych), dokumentalną (wszelkiego rodzaju ikonografie), autoteliczną (zastępującą tekst wobec jego niewystarczalności), opisującą (ilustracje w książkach dla dzieci) itd. Jak najbardziej mogą być wykorzystywane przy promowaniu czytelnictwa.
Chcielibyśmy, żeby podzielili się Państwo swoimi doświadczeniami dotyczącymi wykorzystywania ilustracji w pracy z różnymi grupami użytkowników w bibliotece.