Modele współpracy bibliotek publicznychEbook
Warianty:
Już od:
29,00PLN
Ilość: szt.
Redakcja:Marcinkiewicz Lilia
Rok wydania:2013
Seria wydawnicza:PROPOZYCJE I MATERIAŁY
Format:B5
Liczba stron:180
ISBN:978-83-61464-75-4

Dziesiąta konferencja z cyklu „Automatyzacja bibliotek publicznych” była poświęcona sprawom komputeryzacji i cyfryzacji bibliotek. Cykliczne konferencje pozwalają na kontynuację problematyki podjętej w latach ubiegłych i pozwalają zaprezentować ciekawe oraz nowatorskie rozwiązania przyjęte w celu kompleksowej komputeryzacji bibliotek, a także tworzenia regionalnych, krajowych i zagranicznych modeli współpracy, przyjętych dla budowy wspólnych kolekcji elektronicznych (bibliotek cyfrowych) katalogów centralnych i regionalnych, w celu usprawnienia pracy oraz zapewnienia użytkownikom bibliotek szerokiego wachlarza usług bibliotecznych. Konferencja  ukazała korzyści dla bibliotek i ich użytkowników, które osiągamy dzięki wspólnie podejmowanym inicjatywom współpracy.

Dorobek ze wszystkich dotychczasowych konferencji został opublikowany przez Wydawnictwo SBP i ukazał się w serii „Propozycje i Materiały”. Od roku 2012, dzięki Porozumieniu podpisanemu przez ZG SBP z Książnicą Pomorską, dostępne są one również w wersji elektronicznej w Zachodniopomorskiej Bibliotece Cyfrowej „Pomerania”. Materiały te dostępne są w specjalnie wydzielonej kolekcji pod nazwą Zbiory Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Mamy nadzieję, że bardzo ciekawe treści zgromadzone w tej książce dobrze będą służyły całemu środowisku bibliotekarskiemu.