W świecie wyobraźni. Wpływ literatury na rozwój emocjonalny i poznawczy dziecka

W świecie wyobraźni. Wpływ literatury na rozwój emocjonalny i poznawczy dziecka

Może tylko w dzieciństwie książki mają naprawdę głęboki wpływ na nasze życie. W późniejszych latach podziwiamy je, korzystamy z rozrywek, jakie nam dostarczają, na ich podstawie możemy modyfikować nasze poglądy, ale szukamy w nich raczej potwierdzenia tego, co już zapadło w nasze umysły.

G. Green, Moje fascynacje

Zapraszamy do odkrycia fascynującej podróży przez świat literatury dziecięcej w naszej najnowszej publikacji!

Książka ukierunkowana jest na wszechstronny rozwój dziecka, skupiając się na kształtowaniu umiejętności i podstawowych zdolności, które pozwalają dziecku dynamicznie przystosować się do otaczającej go rzeczywistości – zarówno tej bliskiej, jak i dalszej. Jej celem jest również pomaganie dzieciom w rozpoznawaniu wartości otaczającego ich świata.

Dwie główne części publikacji ukazują się jako prawdziwe skarbnice wiedzy. Pierwszy rozdział przedstawia czytanie jako formę terapii, otwierając przed czytelnikiem nowe spojrzenie na tę czarodziejską praktykę. Druga część poświęcona jest wykorzystywaniu literatury dziecięcej w pracy z dzieckiem, oferując konkretne wskazówki i inspiracje dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Dodatkowym atutem publikacji są gotowe scenariusze zajęć, które pomagają przenieść teoretyczne założenia w praktyczne działania. Zachęcamy do sięgnięcia po naszą książkę i dołączenia do pasjonującej podróży po krainie literatury dziecięcej, która staje się nie tylko źródłem wiedzy, ale również inspiracją do twórczego działania. Czytajmy razem, rozwijajmy razem!

 

  Zobacz książkę